יד שניה אספנות ענתיקות – מסע אל העבר

הענתיקות, חפצים שיש להם ערך היסטורי ותרבותי, מעניקים לנו הצצה אל העבר ומשמשים כגשרים לתקופות וזמנים אחרים. עולם האספנות של ענתיקות מציע מגוון רחב של פריטים, מכלי רהיטים עתיקים ועד תכשיטים, יצירות אמנות, מטבעות וצעצועים. הקסם שבחפצים אלו נובע לא רק מיופיים ואיכותם, אלא גם מהסיפורים שהם נושאים עמם.

 

מה ההבדל בין יד שניה, אספנות וענתיקות?

כשמדברים על חפצים ישנים נהוג לחלק אותם ל – 3 קטגוריות:

חפצי יד שניה – אלו חפצים חדשים או ישנים שאנשים החליטו למכור או להעביר הלאה כי פשוט אין בהם צורך יותר. חפצי יד שניה נהוג למכור באתרי יד שניה ייעודים וברשתות החברתיות. דוגמה נפלאה לחפצי יד שניה הם בגדי תינוקות, משחקים וספרים.

פרטי אספנות – פרטי אספנות הם חפצים מיוחדים בעלי ערך היסטורי או תרבותי המגדיל את ערכם הכספי. פרטי אספנות יכולים להיות חפצים עתיקים כגון מטבעות ושטרות ישנים או חפצים חדשים כמו בובות פופ.

ענתיקות – אלו חפצים שגילם עולה על 100 שנים. ככל שהם נדירים יותר ומצבם הפיזי טוב יותר, כך ערכם הכספי גבוה יותר. גביע קידוש מהמאה ה – 17 שנקנה בשוק פשפשים במהלך חופשה בחו"ל, יכול להיות ענתיקה בעלת ערך רב.

 

סוגים שונים של ענתיקות

קיימים סוגים רבים של ענתיקות, וכל אחד מהם מציע הצצה אל עידן אחר ותרבות שונה:

 1. רהיטים עתיקים – כוללים שולחנות, כיסאות, ארונות, מראות ופריטי ריהוט אחרים. רהיטים אלו מתאפיינים בעבודת יד מדוקדקת, חומרים איכותיים ועיצוב ייחודי המאפיין את תקופתם.
 2. תכשיטים עתיקים – תכשיטים עתיקים משקפים את אופנת התקופות השונות ומשלבים חומרים יקרים כמו זהב, כסף ואבני חן נדירות.
 3. יצירות אמנות – ציורים, פסלים ועבודות יד שונות. יצירות אמנות אלו לא רק יפות אלא גם מספרות סיפור על התרבות והחברה בה נוצרו.
 4. מטבעות ושטרות ישנים – אספנות של מטבעות ושטרות ישנים מעניקה הצצה אל ההיסטוריה הכלכלית והפוליטית של העולם.
 5. צעצועים ומשחקים ישנים – צעצועים ישנים מספקים הצצה לתרבות הפנאי והמשחקים של ילדים בעידן אחר.

 

איך מזהים ענתיקה?

זיהוי ענתיקות דורש ידע ומיומנות, ויש מספר דרכים עיקריות לזיהוי חפצים מסוג זה:

 1. חתימה וסימני זיהוי – על ענתיקות רבות אפשר למצוא את חותמת היצרן או האמן. סימנים אלה עוזרים לקבוע את מקור הפריט, את היצרן, את התקופה בה יוצר וגם את ערכו.
 2. חומרי גלם וטכניקות ייצור – זיהוי חומרי הגלם וטכניקות הייצור מעידות על התקופה בה נוצר החפץ העתיק.
 3. סגנון ועיצוב – בתקופות שונות בהיסטוריה היו סגנונות שונים של ציור, עיצוב, לבוש כך שזיהוי התקופה עוזר לתארך את הפריט ולהבין מה ערכו.
 4. שחיקה ובלאי טבעי – אין אפשר לזייף בלאי טבעי ושחיקה ולכן לחפצים עתיקים יש סימנים המעידים על שימוש כגון שריטות, מעיכות וסדקים המעידים על האותנטיות של החפץ.
 5. חוות דעת של מומחה – אנשים העוסקים בחפצי יד שניה אספנות וענתיקות יודעים לזהות פריט איכותי ולהעריך כמה הוא שווה. אם אתם לא בטוחים אם הפריט שברשותכם, הוא פריט אספנות או ענתיקה, מומלץ להתייעץ עם מומחה.

 

למה כדאי למכור חפצי יד שניה?

מכירת פריטים יד שניה ובמיוחד פרטי אספנות וענתיקות טומנת בחובה יתרונות רבים:

 1. רווח כלכלי – פריטים עתיקים רבים יכולים להיות שווים סכומים משמעותיים בשוק האספנות. המכירה יכולה להוות מקור הכנסה נוסף, במיוחד אם יש צורך בכסף מזומן זמין מיידית.
 2. שמירה על הסביבה – מכירת חפצי יד שניה תורמת למחזור ושימוש מחדש בחומרים קיימים ובכך מסייעת בצמצום צריכה ושמירה על הסביבה.
 3. העברת תרבות ומורשת – מכירת ענתיקות מאפשרת להעביר חפצים היסטוריים לדורות הבאים ולשמר את המורשת התרבותית.
 4. פינוי מקום – מכירת חפצים שאינם בשימוש מפנה מקום בבית ומאפשרת מרחב לחפצים חדשים.

 

ענתיקות ואספנות כהשפעה תרבותית חברתית

לעיסוק במכירת ענתיקות ופרטי אספנות יש השפעה רבה מבחינה תרבותית וחברתית:

 1. חינוך והיסטוריה – ענתיקות מאפשרות לנו ללמוד ולהבין את ההיסטוריה באופן מוחשי יותר מאשר דרך ספרים ותמונות. בעזרתן אפשר ללמוד על חיי היום יום ועל אורח החיים בתקופות עבר קדומות, הן בארץ והן בעולם.
 2. שימור תרבותי – חפצי אספנות וענתיקות מסייעים בשימור תרבויות ואומנויות שנעלמו לאחר התפתחויות טכנולוגיות או אירועים גלובליים.
 3. קהילה וחיבור בין-דורי – העיסוק באספנות וענתיקות מגשר על פערי מקום וגיל. כך נוצרות קהילות של אנשים ממקומות שונים בעולם החולקים תחומי עניין משותפים.
 4. השראה לאומנות חדשה – במקרים רבים יצירות העבר מהוות השראה ליצירות העתיד, כך שאומנים ומעצבים רבים נעזרים בטכניקות, עיצובים, חומרי גלם מן העבר על מנת ליצור כיום יצירות מקוריות.

 

אנחנו קונים הכל…..כמעט

חברת "אוצרות מהבית" הינה חברה ותיקה בתחום קניית חפצי יד שניה, פרטי אספנות ועתיקות. במשך השנים רכשנו מגוון פריטים וחפצים מלקוחות מרוצים:

 

שירותי הייעוץ וההערכה של "אוצרות מהבית" ניתנים ללא התחייבות או תשלום מצידכם כאשר מקצועיות, שירות לקוחות ויחס אישי תמיד מנחים אותנו בכל מפגש עם לקוחות.

 

לסיכום

חפצי יד שניה, פרטי אספנות וענתיקות מעניקים לנו הצצה אל עולם עשיר ומגוון של חפצים בעלי ערך היסטורי, תרבותי וכלכלי. הכרת סוגי הענתיקות, יכולת זיהוי שלהם והבנת החשיבות התרבותית שלהם יכולה להעשיר את חיינו בדרכים רבות.

מכירת פריטים יד שניה אינה רק פעילות כלכלית אלא גם אקט חברתי וסביבתי חשוב, המאפשר שמירה על המורשת התרבותית שלנו והעברת חפצים חשובים לדורות הבאים.

בעולם שבו המהירות והחידושים הם חלק בלתי נפרד מחיינו, הענתיקות מזכירות לנו את הערך של ההיסטוריה והמסורת.

 

שאלות ותשובות בנושא יד שניה אספנות ענתיקות – מסע אל העבר

האם אפשר לקבל הצעת מחיר דרך הטלפון?

בהחלט. על מנת לקבל הצעת מחיר דרך הטלפון יש לשלוח לנו תמונה של הפריט אותו רוצים למכור דרך המייל או דרך הוואטסאפ. מומלץ לצלם את הפריט מכמה כיוונים על מנת שהערכת המחיר שלנו תהיה מדויקת ככל הניתן. תוך זמן קצר, תקבלו הצעת מחיר משוערת ( על מנת לתת הצעת מחיר מדויקת עלינו לבחון את הפריט במשרדי החברה ). במידה ותבחרו לקבל את ההצעה שלו, ניפגש לשם הסדרת התשלום ( במזומן או בהעברה בנקאית ) והעברת הפריט לרשותנו. 

כיום אפשר למצוא ברחבי האינטרנט, בשווקי עתיקות, אצל אספנים פרטיים, בעיזבונות וירושות ובמכירות פרטיות מגוון רחב של חפצי יד שניה, פרטי אספנות וענתיקות. חברת "אוצרות מהבית" מעריכה חפצי יד שניה, פרטי אספנות וענתיקות ללא התחייבות מצד הלקוח, כך שאם יש לכם חפץ בבית שאתם חושדים בו כפריט אספנות או ענתיקה, אתם מוזמנים להביא אותו אלינו להערכת שווי ללא עלות. 

יד שניה אספנות ענתיקות
יד שניה אספנות ענתיקות
אהבתם? שתפו עם חברים
WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
רן סגל שמאי

רן סגל, שמאי אומנות ועתיקות, המאמין שכל דור חייב לשמר את ההיסטוריה ואת התרבות של העבר, למען העתיד. את האהבה שלו למדינת ישראל, למסורת היהודית ולתרבות הישראלית הוא הפך למקצוע בו הוא הופך מדי יום פריטים וחפצים שונים ל"אוצרות מהבית"

מאמרים נוספים

כששואלים אותך מה ישראלי בעינייך, מה התשובה שלך? במבה? ג'חנון של שבת בבוקר? פקקים? עבור חובבי היסטוריה ותרבות ישראלית התשובה לשאלה הזו תהיה אחת –

יש לכם עתיקות שאתם רוצים למכור?

שלחנו לנו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי.

ניתן להוסיף תמונה של המוצר (אופציונלי)