כסף 925

כסף הוא אחת המתכות היקרות והמוערכות ביותר בעולם, המלווה את האנושות במשך אלפי שנים. בין הסוגים השונים של כסף המוכר ביותר הוא כסף 925, הידוע גם כסטרלינג הנחשב לחומר גלם איכותי במיוחד בעיצוב תכשיטים. שמו של כסף סטרלינג נגזר מכמות המתכת שהוא מכיל 92.5% כסף טהור, כששאר המתכות אחרות בתכשיט ( לרוב נחושת ) נוספו על מנת להוסיף לכסף חוזק ועמידות היות והוא נחשב למתכת רכה.

 

כסף 925 – שנים של היסטוריה ויופי 

ההיסטוריה של כסף 925 מתחילה באנגליה של המאה ה-12, כאשר המלך אדוארד הראשון קבע תו תקן לכסף המיועד לייצור תכשיטים וכלי כסף. תקן זה הבטיח כי כלי כסף ותכשיטים יכילו לפחות 92.5% כסף טהור והשאר יהיו תוספות של מתכות אחרות לשיפור העמידות. 

החלטתו של המלך אדוארד פשטה ברחבי אירופה ומדינות נוספות אימצו גם הן את רעיון הטבעת סמל איכות וזיהוי ארץ הייצור על תכשיטי כסף וכלי כסף.

כיום, נהוג למצוא הטבעות שונות על כסף 925 המעידות על ארץ הייצור והיצרן:

 • אריה יעיד על כסף 925 שיוצר באנגליה.
 • תרנגול וברבור יעידו על כסף 925 שיוצר בצרפת.
 • נשר פורש כנפיים, טירה, מגן עם חרב, דוב עומד על הרגליים ומעליו כתר יעידו על כסף 925 שיוצר בגרמניה.
 • טירה בעלת 3 מגדלים או ראשי תיבות שם היצרן יעידו על כסף 925 שיותר בדנמרק. 
 • 3 רימונים יעידו על כסף 925 שיוצר בישראל.

לעיתים יש הנוהגים לסמן כסף סטרלינג בסימון האותיות – SS, STG, STER ולא בסימון האיורים כפי שציינו לעיל.

 

מהם היתרונות של שימוש בכסף 925?

לשימוש בכסף 925 בעיצוב תכשיטים וכלים שונים יש יתרונות הגורמים להם להיות מבוקשים מאוד בקרב הציבור הרחב בכלל ובקרב אספנים בפרט:

 1. לתכשיטי וכלי כסף עמידות חזקה במיוחד בזכות הסגסוגת עם מתכות אחרות. תכשיטי וכלי כסף לא ישרטו, לא יתעמקו ולא ישברו בקלות. 
 2. כסף 925 שומר על ברק מתכתי ומראה מבריק לאורך זמן. דבר שכמובן מעניק לתכשיטים ולכלים מראה יוקרתי.
 3. כסף 925 הינה מתכת היפואלרגנית שאינה גורמת לגירויים על העור. 
 4. כסף 925 הינה מתכת השומרת על ערכה הכלכלי (בדומה לזהב) ולאורך זמן ערכיהם של תכשיטים וכלים עשויים ממתכת זו, רק עולה ועולה.

 

למה כדאי למכור תכשיטי כסף 925?

מכירת תכשיטי כסף 925 יכולה להיות החלטה כלכלית נבונה מכמה סיבות עיקריות:

 1. כסף 925 או כסף סטרלינג הינו חומר מבוקש מאוד בשוק כך שתכשיטים מכסף 925 נחשבים לפריטים איכותיים ומבוקשים מאוד.
 2. תכשיטי כסף 925 מסומנים בבירור כך שקל מאוד לזהות אותם ולהעריך את שוויהם. אדם המבקש למכור תכשיט כסף 925 או כלי כסף לרוב מקובל הערכת שווי מיידית. אצלנו באוצרות מבית מבצעים הערכות תכשיטי כסף 925 המבוססות על ידע מקצועי שנצבר במשך שנים רבות ומעניקים הצעות מחיר הוגנות לקנייה של תכשיטי וכלי כסף. 
 3. קניית תכשיטי כסף 925 נעשית באופן מיידי, כל שמכירת כסף 925 מהווה פתרון נפלא ומהיר כאשר מתעורר מצב חירום כלכלי הדורש כסף זמין. 
 4. כסף 925 ניתן להתיך ולעשות בו שימוש חוזר בחומר גלם ליצירת תכשיט אחר. כך שבמקום שהטבעת או השרשרת יעלו אבק במגירה, אפשר להתיך אותם ולעצב תכשיט חדש יפה יותר. 

 

איך מוכרים תכשיטי כסף 925?

מכירת תכשיטי כסף 925 יכולה להיות תהליך פשוט אם היא מתבצעת בצורה נכונה. הנה כמה שלבים חשובים לדעת לפני שמוכרים כסף 925:

 1. קבלת הערכת שווי מקצועית – חשוב לקבל הערכה שווי מקצועית של ערך התכשיטים והכלים. ניתן לפנות לחברות שמתמחות בהערכת תכשיטים או לשמאים מקצועיים. הערכה זו תכלול בדיקת טוהר הכסף, מצב התכשיט, משקלו, והאם הוא כולל עיטורים נוספים כמו אבני חן.
 2. בחירת מקום מכירה אמין – ישנם מקומות רבים למכירת תכשיטי כסף 925, כולל חנויות תכשיטים, שוקי פשפשים, פלטפורמות מקוונות ואספנים פרטיים. לכל שוק יתרונות וחסרונות משלו.
 3. ניקוי כסף 925 לפני המכירה – ניקוי ותיקון התכשיטים ( במידת הצורך ) לפני המכירה יכולים להעלות את ערכם. כלי כסף מבריק ונקי ימשוך יותר קונים ויוסיף לערך הכללי.
 4. קבלת תשלום במזומן – או בהעברה בנקאית וודאו כי אתם מקבלים תשלום הוגן וראוי ובמזומן עבור התכשיט שלכם.

 

לסיכום

כסף 925 הינה מתכת יוקרתית ואיכותית המחזיקה מעמד לאורך זמן וממשיכה להיות מבוקשת בשוק התכשיטים. מכירת תכשיטי כסף 925 יכולה להיות החלטה כלכלית נבונה, במיוחד אם אתם זקוקים למזומן במהירות או אם ברשותכם תכשיטים יקרים שמעלים אבק במגירה. על ידי הערכה מקצועית, בחירת מקום מכירה נכון והכנת התכשיטים למכירה, תוכלו להבטיח שאתם מקבלים את התמורה המרבית עבור תכשיטי הכסף שלכם.

 

שאלות ותשובות בנושא כסף 925

איזה כלי כסף אתם קונים?

אנחנו בחברת "אוצרות מהבית" נשמח להעריך עבורכם כלי כסף 925 שונים, ביניהם: טבעות כסף, צמידי כסף, עגילים מכסף, סכו"ם וכלי הגשה ( צלחות, מגשים, קומקומים, גביעים ועוד ), מטבעות, גביעים, מדליות וכמובן חפצי יודאיקה מכסף כגון פמוטים, גביעי קידוש, רימונים לספרי תורה, חנוכיות, נטלות ועוד. 

את הערכת המחיר אנחנו נותנים לאחר בדיקה יסודית ומקצועית של כלי הכסף ומחיר הקנייה שאנחנו מציעים ללקוחות שלנו יהיה תמיד מחיר הוגן וראוי היוצר מצב של win win לשני הצדדים.

ניתן לבדוק כלי כסף ותכשיטי כסף באמצעות 3 דרכים:

 1. בדיקה באמצעות טפטוף חומצה על הכלי או התכשיט. במידה וצבע המתכת השתנה לצבע לאחר מגע עם החומצה, הרי ששיש בידיכם כלי כסף אמיתי. 
 2. איתור החותמת המעידה על דרגת טוהר הכסף ועל היצרן.
 3. בדיקה באמצעות הקשה על כלי הכסף – אם הכלי ישמיע צליל עמום, הרי שזהו כלי כסף אמיתי. אך אם הוא ישמיע צליל הדומה לקול פעמונים הרי שמדובר במתכת אחרת.

כלי כסף ישנים אשר נוטים להיות במגע ישן עם האוויר, משחירים ומאבדים מהברק שלהם, יש 3 דרכים לשמור עליהם מבריקים:

 1. ניקוי במים רותחים – טובלים את כלי הכסף או את התכשיט במים רותחים שהוסיפו להם סודה לשתייה מלח וחומץ. לאחר הטבלת הכלי יש לנגב אותו עם מטלית בד ולחכות שיתייבש. 
 2. ניקוי עם נייר כסף – שמים נייר כסף ( עם הצד המבריק כלפי מעלה ) בתוך קערה. שופכים עליו מים רותחים עד שהוא מכוסה כולו ומוסיפים כפית גדושה של סודה לשתייה. מכניסים את כלי הכסף וממתינים כמה שניות. לאחר שמוציאים את הכלי מהקערה, יש לייבש בעזרת מטלית בד.
 3. ניקוי עם מיץ לימון – כדי לנקות כלי כסף אפשר למרוח עליהם מיץ לימון או משחת שיניים ולשפשף בעדינות בעזרת מטלית בד.
כסף 925
כסף 925
אהבתם? שתפו עם חברים
WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
רן סגל שמאי

רן סגל, שמאי אומנות ועתיקות, המאמין שכל דור חייב לשמר את ההיסטוריה ואת התרבות של העבר, למען העתיד. את האהבה שלו למדינת ישראל, למסורת היהודית ולתרבות הישראלית הוא הפך למקצוע בו הוא הופך מדי יום פריטים וחפצים שונים ל"אוצרות מהבית"

מאמרים נוספים

הכסף היא מתכת רכה שאינה מחלידה, קלה לכיפוף ולעיבוד כך שכבר מאות בשנים היא מהווה חומר גלם נפלא לייצור חפצים יומיומיים, תכשיטים וחפצי נוי רבים

יש לכם עתיקות שאתם רוצים למכור?

שלחנו לנו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי.

ניתן להוסיף תמונה של המוצר (אופציונלי)