מכירת זהב

איך מוכרים זהב ישן? האם זה בכלל משתלם? איך יודעים כמה קראט יש בזהב? ואולי השאלה החשובה ביותר מכולן היא כמה כסף מקבלים על מכירת זהב? את כל התשובות לשאלות אלה ואחרות תוכלו למצוא במדריך של "אוצרות מהבית" למכירת זהב. 

 

מה הופך את הזהב לחומר גלם מבוקש כל כך?

הזהב הינה מתכת אצילה שניתן לכופף ולעצב בקלות. במשך אלפי שנים יצרו מהמתכת הנוצצת והמבריקה תכשיטים וכלים שונים שהיוו סמל לסטטוס ומעמד חברתי.

מכיוון שהזהב הינו יסוד כימי שאינו נקשר במתכות אחרות, קל מאוד למצוא אותו, להפריד אותו מהחול או מהסלע בו נוצר ולעצב ממנו תכשיטים שונים.

 

למה כדאי למכור זהב?

לכל אדם יש סיבות אחרות למכירת זהב. חלק מספרים לנו על צורך מידי בכסף מזומן, חלק מעדיפים למכור את תכשיטי הזהב מאשר סתם ישכבו במגירה ויעלו אבק ואחרים פשוט רוצים למכור זהב כי התכשיטים מהווים זיכרון שהם מעדיפים לשכוח.

 

איזה זהב אפשר למכור?

מלבד תכשיטי זהב ( טבעות, צמידים, עגילים ושרשראות ) אפשר למכור גם חפצים אחרים העשויים זהב, לדוגמה:

אקססוריז מזהב – בעבר היה נהוג להתקשט ולהתהדר בשעון יד עשוי זהב, שעון כיס עשוי זהב, סיכות דש מזהב ואבני חן, סיכות זיער מזהב, חפתים מזהב, קופסאות סיגריות מזהב, קופסאות גפרורים מזהב ( וסטה ) ועוד.

חפצים שונים מזהב – היות ובעבר השימוש בזהב היווה סמל סטטוס ומעמד חברתי, הרבה חפצים יומיומיים נעשו מזהב: פמוטים, מסרקים, מראות ואפילו צלחות וסכו"ם.

מטבעות זהב – למרות שהיום השימוש במטבעות זהב נשמר לאספנים, עדיין אפשר למצוא מטבעות זהב בירושות ועיזבונות. היות ולא ניתן לקנות איתם בקניון הסמוך לביתכם, מומלץ למכור אותם. חלקם אפילו נחשבים נדירים ואפילו בעלי ערך רב.

 

כמה משלמים על זהב למכירה?

המחיר של זהב למכירה נקבע על פי 6 קריטריונים עיקריים:

  1. משקל הזהב – ככל שהזהב שוקל יותר, כך תקבלו תמורתו סכום גבוה יותר
  2. גיל הזהב – האם זהו זהב ישן או זהב עתיק
  3. איכות הזהב – האם נפלו בו פגמים או סדקים
  4. טוהר הזהב – ככל שהזהב טהור יותר, כך תקבלו תמורתו סכום גבוה יותר
  5. מחיר הזהב היומי לגרם אחד כפי שהתפרסם בבורסת הזהב העולמית

 

למעשה, המחיר שיוצע לכם תמורת הזהב שתרצו למכור יהיה שקלול של כל הקריטריונים שציינו. רן סגל והצוות המקצועי בחברת "אוצרות מבית" מעניקים ללקוחות המבקשים למכור זהב הצעת מחיר ראויה והוגנת המאפשרת לשני הצדדים לצאת נשכרים מהמכירה.

 

מה זה זהב 24 קראט?

כשאתם קונים טבעת זהב או שרשרת זהב אומרים לכם זה 24 קראט או 18 קראט, אבל מה "הציון" הזה בכלל אומר על התכשיט? למעשה, הציון הזה אינו אומר דבר על התכשיט.

דירוג הקראט מתייחס לדרגת הטוהר של הזהב ממנו עשוי התכשיט או החפץ שתרצו למכור. דירוג הקראט נע בין דירוג 0 קראט שהוא כמובן הדירוג הנמוך ביותר ועד לדירוג הגבוה ביותר שהוא דירוג 24 קראט.

היות והזהב היא מתכת רכה כדי לחזק אותה מוסיפים לה מתכות אחרות ( שלעיתים משנות את צבעה ) כדי ליצור תכשיט או חפץ חזקים ועמידים יותר. ככל שהזהב מעורבב עם יותר מתכות אחרות, כך הדירוג שלו יורד.

כך, כשמדרגים זהב 24 קראט למעשה מתכוונים לתכשיט או חפץ שעשוי כולו מ – 100% זהב טהור. ככל שהדירוג יותר, כך יש פחות זהב ויותר מתכות אחרות.

 

מה משפיע על מחיר הזהב?

מחירו של הזהב מושפע מדי יום משינויים והתהליכים גלובליים, ביניהם:

  1. שינויים בכלכלה העולמית – בזמן משבר ואי וודאות, מחירו של הזהב עולה. דבר זה אופק אותו לאפיק השקעה מבוקש בקרב אנשים פרטיים, משקיעים בעלי עסקים וסוחרים.
  2. אירועים גלובליים — מחירו של הזהב משתנה בהתאם לאירועים גלובליים הגורמים למשקיעים "לרוץ ולקנות" זהב. אירועים מפורסמים שגרמו לעלייה במחירי הזהב היו מגפת הקורונה, מלחמות עולם ואסונות טבע..
  3. פעילות פיננסית מקומית – הבנק מרכזי של כל מדינה יכול להדפיס עוד כסף על מנת להניע את הכלכלה. בזמנים אלה, אנשים מרגישים שיש להם יותר כסף ולכן הם משקיעים בזהב.
  4. שימוש תעשייתי בזהב כחומר גלם – לא הרבה יודעים זאת אבל לכל אחד מאיתנו, במכשיר הסלולר שלו יש זהב. בזכות תכונת המוליכות הגבוהה שלו ובזכות העובדה שקורוזיה אינה משפיעה עליו, הוא הפך לרכיב מבוקש בתעשיית ייצור הטלפונים הסלולריים. כל שיותר חברות תכשיטים וחברות אלקטרוניקה קונות זהב כחומר גלם, כך המחיר עולה. למעשה, בכל טלפון חכם יש 0.034 גרם של זהב.
  5. הביקוש של הציבור הרחב  שפשוט מבקש לשמח עם מתנת יום הולדת או מתנת אירוסים מישהו אחר עם תכשיט מזהב.

 

לפרטים נוספים על מכירת זהב, צרו עימנו קשר. נשמח לענות על כל שאלה ולתת הצעת מחיר הוגנת ומקצועית לקניית הזהב שלכם.

 

מה ההבדל בין זהב ישן לזהב עתיק?

זהב ישן הוא זהב שנעשה בו שימוש ועוצב ממנו פריט כזה או אחר, זהב עתיק הוא זהב בן 100 שנים לפחות.

 

מה זה דירוג קראט לזהב?

על פי הטבלה המצורפת תוכלו לגלות כמה זהב טהור יש בתכשיטים ובחפצים שלכם בהתאם לדירוג הקראט שלהם:

דירוג  הזהב באלפיות אחוז הזהב בתכשיט כמה יחידות זהב יש בתכשיט דירוג הקראט 

בתכשיט

999 99.9% 24/24 24K
917 91.7% 22/24 22K
750 75.0% 18/24 18K
583 58.3% 14/24 14K
500 50.0% 12/24 12K
417 41.7% 10/24 10K
375 37.5% 9/24 9K

 

איך מקבלים הצעת מחיר על מכירת זהב?

בחברת "אוצרות מהבית" עושים את תהליך מכירת הזהב, פשוט וקל. כל מה שאתם צריכים לעשות על מנת לקבל הצעת מחיר עבור מכירת זהב, הוא לשלוח לנו לוואטסאפ או למייל תמונה של הזהב שתרצו למכור.

אנחנו נעשה הערכת שווי ראשונית וניתן לכם הצעת מחיר התחלתית. במידה ותרצו למכור לנו את הזהב שלכם, תגיעו אל משרדי החברה ושם נבדוק לעומק את הזהב ונבין האם הצעת המחיר שלנו היתה נכונה או שיש לערוך בה תיקונים.

במידה ותחליטו למכור לנו את הזהב שלכם, התשלום תמורתו יתבצע במזומן או באמצעות העברה בנקאית. עד היום רן סגל וצוות "אוצרות מבית" ביצע עשרות הערכות מחיר לתכשיטי זהב, חפצי זהב ועתיקות נוספות והכל לשביעות רצונו של המוכר.

אהבתם? שתפו עם חברים
WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
רן סגל שמאי

רן סגל, שמאי אומנות ועתיקות, המאמין שכל דור חייב לשמר את ההיסטוריה ואת התרבות של העבר, למען העתיד. את האהבה שלו למדינת ישראל, למסורת היהודית ולתרבות הישראלית הוא הפך למקצוע בו הוא הופך מדי יום פריטים וחפצים שונים ל"אוצרות מהבית"

מאמרים נוספים

מאז ומתמיד סיפרו לנו כי מטבעות זהב הם סימן לעושר, ליוקרה, לממון והצלחה. בסיפורי האגדות כתבו לא פעם על שודדי ים המחפשים מטבעות זהב או

העובדה כי הזהב שומר על ערכו לאורך השנים הופכת טבעות, צמידים, שרשראות ושעוני זהב לא רק לפריטים נחשקים ומבוקשים אלא גם לסוג של השקעה כלכלית

יש לכם עתיקות שאתם רוצים למכור?

שלחנו לנו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי.

ניתן להוסיף תמונה של המוצר (אופציונלי)